אמא יולדת בבית – ענת הר-לב אור

אמא יולדת בבית – ענת הר-לב אור
מחיר: ₪65.00
בתי הבכורה נולדה בבית, ובהריוני השני כששוב התכוננתי ללדת בבית, חיפשתי ספר על לידת אח שני שיתאים לנו,ולא מצאתי. אז קניתי את הספרים הרגילים, וכשהקראנו אותם מרבית הזמן היינו עסוקים בהסברים למה אצלנו זה לא ככה... "לא,אמא לא תסע לבית החולים ללדת" , "לא,לא צריך יהיה לבקר את התינוק בבית החולים כי הוא כבר יהיה בבית" וכו'. כך עלו בי המחשבות הראשונות על כתיבת ספר שיתאים לנו,אלו שבוחרים בלידת בית ובלידה אחרת.
בהריוני השלישי כבר היה לי ברור שאני זו שאכתוב את הספר, וכך נולד לו הספר "אמא יולדת בבית" עוד בטרם ילדתי בבית בפעם השלישית.

הספר "אמא יולדת בבית" הנו ספר ילדים, המיועד למשפחות הבוחרות ללדת בבית או במרכזי לידה. הספר כתוב בצורה פשוטה וברורה לכל גיל, ומלווה באיורים עדינים ויפים.
הספר מציג בפני הילדים ,האחים הבוגרים, את תהליך ההריון והלידה בבית,מהודעת האם ואב לילדיהם על ההריון ,דרך בחירת המיילדת והדולה וליווים את המשפחה ועד הלידה עצמה ולאחריה.
כמו כן בספר יש דיון קצר בסוגיות הקשורות לתהליך זה עבור ההורים.

בתקופה זו הולך וגדל מספר המשפחות הבוחרות ללדת בבית או במרכזי לידה שאינם בתי חולים. בתהליך זה יש חשיבות רבה לשיתוף הילדים הבוגרים במשפחה ,היות ולידה מסוג זה הנה תהליך משפחתי ,וארוע מתמשך שהילדים שותפים לו. כל משפחה ומידת השותפות המתאימה לה ,אך בכל אופן בחירה זו הנה שונה במהותה ומחייבת התייחסות והסברים.
הספר "אמא יולדת בבית" מאפשר את השיח המשפחתי בצורה נעימה ופשוטה,מרגשת וחוויתית.

ענת הר-לב אור-
נשואה ואם לשלושה,אשר נולדו בלידות בית.מתגוררת בכמון,במשגב.
זהו ספרה השלישי,קדמו לו הספרים "מה המצב אדון צב?(2001) " ועץ הנעליים" (2003) אשר ראו אור בהוצאת "גוונים".