חוויה שחוויתי 22/3/2009

שלום לכולן
שמי ג. אני בת 32.
אני משתפת אתכן בחוויה שחוויתי ובשינויים שחלו בי בעקבות המעבר לשימוש בתחבושות כותנה טבעיות.
שתי תופעות, שקשורות "במערכת" הנשית שלי מלוות אותי מגיל צעיר: הראשונה, ווסת לא סדירה (לפעמים כל שלושה ארבעה חודשים) והשניה, דלקות חוזרות ונשנות בנרתיק (פעמיים שלוש בחודש)

ביקרתי כמובן אצל מספר רופאים, בעניין הווסת קיבלתי את אותו הפתרון, גלולות (אני לא לוקחת), ובעניין הדלקות נאמר לי שאני רגישה וקיבלתי משחות ונרות למיניהן, כמובן שאף אחת מהבעיות לא נפתרה ואפילו לא השתפרה.

לפני כמה שנים התחלתי בתהליך רגשי שקשור בכל הרבדים של הנפש ובין השאר בנשיות שלי, הבנתי שאי הסדירות במחזור היא תוצאה של חסימות רגשיות שונות ובאמת בעקבות התהליך החלה הווסת שלי להסתדר יותר ויותר, עניין הדלקות לא השתנה.

לפני כצי שנה פגשתי את אלונה שהכירה לי את התחבושות הרב פעמיות, כאמור אני בעיצומה של עבודה רגשית ולכן הייתי פתוחה לנסות אותן, עד אז השתמשתי בתחבושות ותחתוניות חד פעמיות.

אלונה סיפרה לי על המחקרים שנעשו וחשפו את החומרים המזיקים שישנם בתחבושות החד פעמיות ועד כמה הן אטומות ולא לנרתיק לנשום ובנוסף סיפרה לי כמה טובה החוויה של ה"התעסקות" עם הדם שלנו וכמה היא מחברת אותנו לנשיות שלנו.

התחלתי להשתמש, כעבור שבועיים פסקו הדלקות ולא חזרו!!!

מאז, אין שום צורה אחרת לומר זאת ולתאר זאת, הנרתיק שלי פשוט נושם לרווחה, אני לא מנסה לתת לזה הסבר רציונאלי רפואי (אני בטוחה שיש) זה לא משנה לי , אני רק יודעת שהפסקתי לסבול מגירויים, ריחות לא נעימים, והפרשות לא רגילות מהנרתיק.

במקביל לריפוי הפיזי שאני עוברת, בחצי השנה האחרונה, בעקבות השימוש בתחבושות הטבעיות אני חווה ריפוי ריגשי גדול מאוד ומשמעותי מאוד שקשור ברחם שלי, הטיפול בתחבושות, השטיפה, ההשרייה, ההחלפה, כל המגע עם הדם מקרב אותי לעצמי ויותר מזה אני מתחילה להכיר ולהתוודא לרחם שלי, הרי הדם הוא חלק ממני, הוא לא מובן מאליו בעיני, ואני מרגישה שאני לא רוצה לזרוק אותו לפח כמו פסולת, הוא הרי היה פוטנציאל לחיים.

עכשיו אני מרגישה אהבה גדולה וכבוד לרחם ולכן גם לדם שיוצא ממני, אני מרגישה שהוא ראוי לטיפול וליחס החם ממני, ממש כמו שמטפלים בתינוק.

המעבר לשימוש בתחבושות הטבעיות קירב אותי מאוד לנשיות שלי ולתחושת המהות הנשית שלי.

לא קל לי להעביר בכתב את עוצמת הרגשות שמעורר בי כל התהליך הזה וכמה השתנתי מאז, זה היה אחד הצעדים המשמעותיים שעשיתי בשנים האחרונות.

מאחלת הרבה אהבה לכולן

ג.