למה להשתמש בתחבושות רב פעמיות מכותנה אורגנית?

תחבושות רב פעמיות הן תחבושות העשויות מבד כותנה אורגני , ומיועדות לשימוש חוזר לאחר כביסה.

לתחבושות בד מכותנה אורגנית יתרונות רבים: הן נעימות, אקולוגיות, ידידותיות לסביבה, בריאות יותר, חסכוניות, בעלות גזרה שמסייעת בניקוי וייבוש מהיר ויעיל, ובנוסף נשים המשתמשות בתחבושות בד מדווחות על שינוי בגישה כלפי הווסת והנשיות שלהן.

עם יתרונות התחבושות הרב פעמיות מכותנה אורגנית נמנות התכונות הבאות:

הן נעימות יותר,  נושמות יותר: תחבושות בד נעימות למגע, תחושה רכה לעומת החומרים שמהם מיוצרות התחבושות התעשייתיות, התחבושת עצמה עשויה בד כותנה נושם ,אינה אטומה בדבק אלא מתחברת לתחתון בלחצניות כך שפריחות , דלקות , גרודים וריח רע נמנעים.

הן אקולוגיות / ידידותיות לסביבה:  בארה"ב בלבד מושלכים מעל 20 מיליארד תחבושות וטמפונים חד פעמיים בשנה (יותר מחיתולים חד פעמיים) כאשר חלק גדול מהם מגיע לים דרך מערכות הביוב.

מעבר לכך בתהליך היצור של התחבושות והטמפונים נפלטים למי השופכין, לנחלים ולים רעלים וכימיקלים שונים.

במעבר לשימוש בתחבושות בד אנו עוזרות לשמור על העולם שלנו מזיהום, מהצטברות פסולת ומבזבוז חומרי גלם מתכלים.

הן בריאות יותר: יש נשים שעברו לתחבושות בד מדווחות על הפסקת תופעות כמו: דלקות בנרתיק, ובדרכי המין והשתן, הפסקת פטריות חוזרות ונשנות, ריח רע גירודים ועוד.

בגידול הכותנה  המשמשת לייצור תחבושות חד פעמיות משתמשים בחומרי הדברה רעילים ובכימיקלים (רבע מחומרי ההדברה בעולם משמשים להדברת כותנה קונבנציונאלית  ועיבודה כרוך בלא פחות מ- 8000 כימיקלים), לתחבושות מוסיפים גם בשמים.

מידע נוסף על הסכנות שבשימוש במוצרים התעשייתיים ניתן לקרוא באינטרנט ובספרים. בנוסף הדבק שנצמד לתחתונים והשכבה התחתונה של התחבושת אוטמים  את המקום המזיע ביותר בגוף האישה.

היום יותר ויותר רופאים, גניקולוגים, הומאופטים, ורופאים סיניים ממליצים להימנע ככל האפשר משימוש בתחבושות תעשייתיות ולעבור להשתמש במוצרי בד.

ספיגה: לתחבושות הבד מכותנה אורגנית יכולת ספיגה גבוהה מאוד, מתאימות גם לנשים עם דימום כבד ולאחר לידה.

התחבושות מכותנה אורגנית מיוצרות מבד שלא עבר ריסוס צביעה בכימיקלים, או הלבנה ולכן כושר הספיגה שלהן הוא רב.

ריח: עם המעבר לשימוש בתחבושות בד מכותנה אורגנית נשים מופתעות מכך שלדם יש ריח עדין והוא אינו מסריח כפי שהן מכירות מהתחבושות והטמפונים התעשייתיים.

הדם בתחבושות החד פעמיות מריח רע בגלל ההתחמצנות של הדם עם החומרים שמהם עשויה התחבושות והדבק שבתחבושת האוטם את המקום.

וכמובן, שהן חסכוניות יותר, וב ה ר ב ה :תחבושות רב פעמיות מכותנה אורגנית טובות לשימוש חוזר בן כמה שנים אחת הסיבות לכך היא שהכותנה לא עברה ריסוס וצביעה.

רכישה חד פעמית אינה יקרה, וההשקעה משתלמת וחוזרת לאחר כמה חודשים. לעומת רכישה חודשית של מוצרים חד פעמיים, לאורך כל זמן פוריות האישה, כ – 30 שנה.

ואת אף פעם לא נשארת בלי ...: כמעט כל אישה מכירה את המצב של לקבל ווסת ואין בבית תחבושות וטמפונים. כשתחבושות הבד מכותנה אורגנית מקופלות בארון את אף פעם לא נשארת בלי...

לייעוץ והזמנות את מוזמנת לפנות אלי לטלפון: 0522802900 או במייל cottnaorg@012.net.il

הוסף תגובה חדשה